popup


kulcsszavak:

Stavba vonakšieho saunového domčeka

Stavba vonkajšieho saunového domčeka nie je vôbec komplikovaná , ako by sa zdala, vo Fínsku má veľkú tradíciu. Aj Vy si môžete s našimi radami pomerne jednoducho postaviť saunový domček na záhrade, či už z elektrickou pecou, alebo pecou na tuhé palivo.


Vždy pri stavbe saunovacieho domčeka odporúčame svojim klientom, aby mysleli aj na miesto pre odpočinok saunujúcich, či vstupnú miestnosť na prezlečenie, či odloženie županov a oblečenia. Takéto riešenie nie je vhodné samozrejme len pre samotných saunujúcich sa (partiu kamarátov, či obchodných partnerov), lež aj pre ostatných členov rodiny, ktorých tak saunovým "vyčíňaním" nevyrušujeme.

Saunový domček je najlepšie riešenie pre domáci wellness, samozrejme hlavne pre bezprostredný kontakt so záhradou a prírodou, kde sa Vaša myseľ a telo dokonale zregeneruje. Najlepšiím spôsobom stavby je betónová podlaha, ktorou oddelíme vlhkosť zo zeme a následne ju zaizolujeme, čim vytvoríme tepelný most a steny postavíme zo sendvičovej konštrukcie, prípadne izolačných dvoj, či trojskiel. Pri samotnej konštrukcii steny majmä na pamäti aspoň 10 cm hrubú izoláciu, v interiéri postačuje hrôbka 5 cm. Strešná krytina by mala korešpondovať s krytinou domu, aby nepôsobila rušivo.

Na nami postavené saunové domčeky poskytujeme záruku 5 rokov, na elektrické komponenty sú to štandardné 2 roky. 
2012-10-04 23:50:53