popup


kulcsszavak:

Prečo stĺpová pec?

Nejde len o dizajnový doplnok, ale o pec s lepšími účinkami na organizmus! Umožňuje saunovanie sa pri nižších teplotách s vyššou vlhkosťou. Ako je to možné?

Saunové špirály, prípadne dymovod len nahrejú veľký objem lávového kameňa, ktorý sála toto naakumulované teplo omnoho dlhšie, ako samotný zdroj tepla. Tieto saunové kamene tvoria cca 1 m2 povrchu sauny, takže ich smelým polievaním povedzme pri vnútornej teplote 70°C vytvoríte efekt plnohodnotnej parnej sauny!

Pozrite si napríklad toto video: 

Prečo je to zdravé? Veľký objem kameňa, umožňujúci takéto saunovanie je ideálny pre starších ľudí,  (v obľube ho majú tiež dámy) takže nezaťažujú srdiečko a samozrejme alergici, astmatici a ľudia náchylní na ochorenia horných dýchacích ciest ocenia saunovanie pri vysokej vlhkosti s možnosťou pridania esencií do vody, slúžiacej na polievanie kameňov.

Osobne ju odporúčam do každej sauny, pretože ak ju zabudujeme do lavice a nasvietime zhora jedným svetlom Big Led odolným do 160°C, jednak nepotrebujeme viac svetla a jednak vytvoríme nezabudnuteľný efekt zvýraznenia pary.

V cenách už od 250,- EUR


2012-10-05 00:05:41