popup


kulcsszavak:

Infra Sauny

Infražiariče Vitae sú momentálne najžiadanejšími na trhu. Vyžarujú všetky 3 spektrá žiarenia (A-B-C). Na trhu sú jediné, ktoré vyžarujú krátke spektrum žiarenia a sú schopné prehriať aj najvrchnejšiu a najtenšiu vrstvu pokožky (5 - 6 mm).


Malá infrakabínka - VITAE

Minimálny rozmer infrakabínky je cca 1 x 1m. Táto kabínka je vhodná pre infrasaunovanie pre jedného človeka, v taktom prípade sa oplatí žiariče a lavicu umiestniť do rohov v 45°uhle. Vhodnejšie je ale uvačovať o 2 miestnej infrakabínke, čím sa 30 - 40 minút infrasaunovania stane príjemnejším zážitkom. Obklad infrakabínky tvorí cédrový obklad, rovnako červený céder je aj materiálom z ktorého sú lavičky. Infražiariče sú samozrejme Vitae doplnené o obklad z Himalájskej soli.
galéria >>

Veľká infrakabína - Sentiotec full Spectrum

Väčšie infrakabínky sú situované pre 3 prípadne viac osôb, no keďže halogénové infražiariče nie sú schopné vyžarovať na väčšie vzdialenosti všetky spektrá žiarenia, je vhodné ich umiesnenie do stropu tak aby ich bolo možné vyklopiť pred užívateľov. 
Vnútorný obklad tejto sauny je z jelše, lavice z osiky. Žiariče - SENTIOTEC - FULL SPECTRUM.
galéria >>

Verejná infrasauna

Čoraz častejšie sa stretávame s požiadavkou na realizáciu verejných infrasáun. Problémom je veľkosť, pretože rozmerné infrasauny sa neopatí stavať. Dôvod je prostý - sú priveľké na to, aby žiarenie preniklo do všetkých jej kútov a zasiahlo tak každú časť tela jej užívateľov. Pamätajme na to, aby na jednu osobu pripadali 2 infražiariče, ktoré by mali pôsobiť na čo najväčšou plochu tela užívateľa. Pri väčšej infrasaune je dobré vymyslieť aj magnetické, či iné spínače ktoré budú spínať infražiariče konkrétneho užívateľa, keď sauna nebude plná. Toto riešenie je samozrejme úsporné energeticky, ako aj šetrí samotné žiariče.
galéria >>