popup


kulcsszavak:

Exteriérové sauny

Pri tvorbe exteriérovej sauny musíme mať na pamäti veľa okolností naoko nepodstatných. Predstavme si napríklad saunový domček, kam si viete pozvať priateľov, či obchodných partnerov a užiť si saunovanie bez toho aby ste museli rušiť rodinu, či naopak. K tomu je nutné myslieť na priestor pre sprchovanie, či ochladzovanie, aby saunovanie mohlo v pokoji trvať aspoň 2 hodiny. 


EXTERIÉROVÁ SAUNA

Saunový domček v peknom prostredí je veľmi romantická predstava. galéria >>

Saunový domček s elektrickou pecou na veľký objem kameňa

Táto sauna je vybavená saunovou pecou Harvia Kivi. Medzi hlavné prednosti tejto sauny patrí, prepojenie s exteriérom, čo je po 15 minútovom saunovacom režime veľkou výhodou, keďže nemusíte spotený prechádzať skrz dom do záhrady. Vonkajší obklad predstavuje thermowood magnóliu, ktorá je hranená presne v 90° uhle, vnútorný obklad tvorí thermowood topoľ triedy AB ktorá nepripúšťa hrče, pripúšťa však jemné odlišnosti v pálení a teda farbe dreva.
galéria >>

Saunový domček s kombináciou pece a infražiaričov

Táto kombinácia je čoraz bežnejšia, na pamäti je však potrebné mať viacero technických pravidiel pri stavbe kombinovaných sáun. Predstavme si, prudké mínusové teploty, pričom v saunovom domčeku máme tiež teploty medzi 0 až -5°C, vtedy určite potrebujeme kvalitné saunové teleso s veľkým objemom kameňa. Vďaka kvalitným riadeniam vieme pripraviť našu saunu na infrasaunovanie tak, že pec vykúri saunu povedzme na 40°C a až potom nastúpia do práce infražiariče. Vonkajší obklad sauny je 185 mm široká kefovaná thermowood borovica rovnako aj aj vnútorný obklad. V stenách sú integrované infrapanely Dr. Fischer, ktoré patria k lídrom na trhu.
galéria >>

Saunový domček so zabudovanou pecou na tuhé palivo a externým komínom

Najbežnejšou saunou vo Fínsku je sauna s pecou na tuhé palivo. Pri týchto saunách je mimoriadne dôležité dbať o kvalitné komíny, hlavne prechody skrz steny, ktoré sú spravidla sendvičovou konštrukciou náchylnou na vzplanutie. Musíme dodržať bezpečnostné vzdialenosti, dostatočný objem a prístup vzduchu, rovnako nesmieme podceniť priemer komínovodu aby mal dostatočný ťah. Na obrázku je sauna vyhotovená z umelo sušeného severského smreka, osikových lavíc, vybavená saunovou pecou na drevo - Harvia M3.
galéria >>