popup


kulcsszavak:

Exteriérové sauny

Pri tvorbe exteriérovej sauny musíme mať na pamäti veľa okolností naoko nepodstatných. Predstavme si napríklad saunový domček, kam si viete pozvať priateľov, či obchodných partnerov a užiť si saunovanie bez toho aby ste museli rušiť rodinu, či naopak. K tomu je nutné myslieť na priestor pre sprchovanie, či ochladzovanie, aby saunovanie mohlo v pokoji trvať aspoň 2 hodiny. 


EXTERIÉROVÁ SAUNA

Saunový domček v peknom prostredí je veľmi romantická predstava. galéria >>

Saunový domček s elektrickou pecou aj pecou na drevo

Pravá fínska sauna patrí ka naším posledným prácam na ktoré sme veľmi hrdí.  Mali sme šťastie na spoluprácu s vynikajúcimi odborníkmi počnúc kamenármi, cez tesárov, stolárov, až po pokrývačov. Skutočne išlo o dielo, ktoré sa podarilo zrealizovať bez jedinej chybyčky. Iste, bola pre nás veľkou výzvou, niektoré detaily, povedzme osadenie pece na drevo od výrobcu HELO sa nezaobišlo bez cenných rád samotných technikov renomovanej fínskej značky. 

galéria >>

Saunový domček s elektrickou pecou na veľký objem kameňa

Táto sauna je vybavená saunovou pecou Harvia Kivi. Medzi hlavné prednosti tejto sauny patrí, prepojenie s exteriérom, čo je po 15 minútovom saunovacom režime veľkou výhodou, keďže nemusíte spotený prechádzať skrz dom do záhrady. Vonkajší obklad predstavuje thermowood magnóliu, ktorá je hranená presne v 90° uhle, vnútorný obklad tvorí thermowood topoľ triedy AB ktorá nepripúšťa hrče, pripúšťa však jemné odlišnosti v pálení a teda farbe dreva.
galéria >>

Saunový domček s kombináciou pece a infražiaričov

Táto kombinácia je čoraz bežnejšia, na pamäti je však potrebné mať viacero technických pravidiel pri stavbe kombinovaných sáun. Predstavme si, prudké mínusové teploty, pričom v saunovom domčeku máme tiež teploty medzi 0 až -5°C, vtedy určite potrebujeme kvalitné saunové teleso s veľkým objemom kameňa. Vďaka kvalitným riadeniam vieme pripraviť našu saunu na infrasaunovanie tak, že pec vykúri saunu povedzme na 40°C a až potom nastúpia do práce infražiariče. Vonkajší obklad sauny je 185 mm široká kefovaná thermowood borovica rovnako aj aj vnútorný obklad. V stenách sú integrované infrapanely Dr. Fischer, ktoré patria k lídrom na trhu.
galéria >>

Saunový domček so zabudovanou pecou na tuhé palivo a externým komínom

Najbežnejšou saunou vo Fínsku je sauna s pecou na tuhé palivo. Pri týchto saunách je mimoriadne dôležité dbať o kvalitné komíny, hlavne prechody skrz steny, ktoré sú spravidla sendvičovou konštrukciou náchylnou na vzplanutie. Musíme dodržať bezpečnostné vzdialenosti, dostatočný objem a prístup vzduchu, rovnako nesmieme podceniť priemer komínovodu aby mal dostatočný ťah. Na obrázku je sauna vyhotovená z umelo sušeného severského smreka, osikových lavíc, vybavená saunovou pecou na drevo - Harvia M3.
galéria >>